Nieuws ARTIS
  • 24 oktober 2024

Vandaag verschijnt de ARTIS-bijlage in Het Parool. Hierin wordt belicht hoe ARTIS altijd in beweging is en steeds nieuwe manieren verkent om mensen dichter bij de natuur te brengen.

Diverse ARTIS-medewerkers delen hun inzichten over het belang van natuureducatie, duurzaamheid, soortbehoud en de ontwikkelingen in ARTIS-Park. Ook Humberto Tan komt aan het woord over de schoonheid van natuur.

Het laatste nieuws

Jonge olifantenbul Vinh vertrekt uit ARTIS

29 september 2026 • ARTIS-Park

Van kleine olifant tot jonge bul: sinds zijn geboorte in mei 2020 groeide Vinh op in de olifantenkudde van ARTIS. Binnenkort vertrekt de jonge Aziatische olifantenbul naar een andere dierentuin, waar hij gaat leven in een mannengroep met andere olifantenbullen.

Wildlifedierenarts Martine van Zijll Langhout lanceert uitgebreide Engelstalige editie van Over leven in het Wild

23 september 2026 • ARTIS-Park

De Nederlandse wildlifedierenarts en ARTIS-dierenarts Martine van Zijll Langhout lanceert op donderdag 24 september in het ARTIS-Groote Museum in Amsterdam Lessons from the Wild, de uitgebreide Engelstalige editie van haar Nederlandse bestseller Over Leven in het Wild. Prinses Irene der Nederlanden, die zich al lange tijd inzet voor een diepere verbinding tussen mens en natuur, ontvangt het eerste exemplaar.

ARTIS en Rijksmuseum laten onzichtbaar leven op de Nachtwacht zien

10 september 2026 • ARTIS-Micropia

Wat leeft er op De Nachtwacht? ARTIS en het Rijksmuseum brengen samen het onzichtbare leven op De Nachtwacht in beeld. Vanaf 11 november is in ARTIS-Micropia de installatie De Nachtwacht Leeft te zien. Deze installatie rond een levensgrote reproductie van Rembrandts Nachtwacht laat zien welke micro-organismen er op het schilderij leven.