Museumnacht: Studio ARTIS

speciaal programma
  • 7 november
  • 19.00 - 02.00 am
  • ARTIS-Groote Museum

Deze nacht ontdek je hoe de natuur de leermeesteres is van de kunsten. Je betreedt ARTIS-Groote Museum als een leeg canvas, met je zintuigen als kwasten. Ieder zintuig wordt geprikkeld, verrast en uitgedaagd.

Anouk Griffioen

Je ogen worden gestreeld door de zachte houtskoollijnen die kunstenaar Anouk Griffioen live op papier zet. Zie hoe houtskool haar tweede natuur is en hoe zij daarmee de natuur vangt in lijnen en vormen.

Je loopt verder en met je handen ontdek je verschillende structuren: een stekelvarken, een stekeljas en dan plotseling… iets zijdezachts. Terwijl je je oren spitst naar aanlokkelijke klanken, wordt je neus verrast door geuren die herinneringen oproepen.

Langzaam beginnen je heupen mee te bewegen op de vinyl beats van The Underground Is Coming: groovy disco, house en global sounds. Daarna krijg je een koptelefoon opgezet en geef je je helemaal over aan de silent disco van Wordbites: pakkende performance-poëzie die kraakt, bijt en streelt. Hier danst vorm met inhoud, en inhoud met vorm.

DrawingBooth

En als je bezweet en vol nieuwe indrukken bent, staat er nog één ding te doen: op de foto. Althans… dat denk je. Want dit is geen gewone photobooth, maar een analoge tekenmachine. Je wordt hartelijk welkom geheten door de host, waarna kunstenaar Lieke Steen jou en je vrienden in slechts drie minuten op papier zet. Van een leeg canvas naar een uniek kunstwerk: dat ervaar je tijdens Museumnacht in het Groote Museum.