2 miljoen van de Vriendenloterij voor ARTIS-Aquarium

Nieuws ARTIS
  • 25 februari 2025

Het ARTIS-Aquarium komt een stap dichter bij heropening en wordt straks toegankelijk voor iedereen, dankzij een bijdrage van twee miljoen euro van de VriendenLoterij.

Deelnemers van de VriendenLoterij, bedankt!

Dit bedrag wordt ingezet voor de restauratie van het rijksmonument en de inrichting van publieksvoorzieningen. Daarnaast maakt de bijdrage gratis bezoek mogelijk voor speciale doelgroepen, zoals mensen met een fysieke beperking en kinderen uit gezinnen met een sociaaleconomische achterstand.

ARTIS-directeur Rembrandt Sutorius:  "We zijn zeer dankbaar voor de genereuze gift van de VriendenLoterij. Gisteren werden we overvallen door Irene Moors die een prachtige cheque kwam overhandigen. Met deze steun komt de voltooiing van het ARTIS-Aquarium weer een  ons een stap dichterbij. Namens iedereen bij ARTIS; ontzettend bedankt!”

Iedereen naar ARTIS

Een deel van het bedrag gaat naar het project Iedereen naar ARTIS. In samenwerking met onder meer het Jeugdeducatiefonds, Het Vergeten Kind, Stichting het Gehandicapte Kind en De Zonnebloem krijgt iedereen de kans om ARTIS te bezoeken. De focus ligt op kinderen uit het primair onderwijs, jongeren tussen de 12 en 30 jaar en mensen met een fysieke beperking.

Jonne Arnoldussen, managing director VriendenLoterij: ‘’Het is fantastisch dat een bijzonder rijksmonument als het aquarium volgend jaar geheel gerenoveerd weer te zien is voor het publiek. Dankzij de deelnemers van de VriendenLoterij maken we dat bezoek graag zo aangenaam mogelijk én voor iedereen toegankelijk. We kijken uit naar de leerzame verhalen over de onderwaterwereld die hier weer verteld zullen worden.’’

Restauratie aquarium

Het aquarium uit 1881 is een uniek rijksmonument waar jaarlijks 1,4 miljoen bezoekers de onderwaterwereld ontdekken. In 2021 moest het sluiten vanwege ernstige schade door zout water, dat de draagconstructie, het stucwerk en natuursteen aantastte. Een grootschalige restauratie was onvermijdelijk om het aquarium te behouden voor toekomstige generaties.

Met de steun van de VriendenLoterij is de heropening weer een stap dichterbij.

Het laatste nieuws

Het nieuwe ARTIS-Aquarium opent op zaterdag 13 juni

08 juni 2026 • ARTIS

Na een ingrijpende restauratie van vijf jaar opent het nieuwe ARTIS-Aquarium op zaterdag 13 juni 2026 feestelijk haar deuren voor het publiek. Hier staan bezoekers weer oog in oog met het kleurrijke onderwaterleven en ontdekken zij het belang van water voor alles wat leeft.

Nieuw leven voor bedreigde weidevogels in ARTIS

21 mei 2026 • ARTIS-Park

In ARTIS staan de komende weken de eieren van verschillende weidevogels op uitkomen. Bezoekers kunnen in het broedhuis van dichtbij zien hoe kuikens zich een weg uit het ei banen. Een bijzonder moment, maar ook een urgent verhaal: veel Nederlandse weidevogels staan al decennia onder druk.

Biodiversiteit in beeld: ARTIS onderzoekt wilde soorten met bioblitz

07 mei 2026 • ARTIS-Park

Samen met onderzoekers en studenten van de Universiteit van Amsterdam organiseerde ARTIS een bioblitz: een onderzoek waarbij in korte tijd zoveel mogelijk planten- en diersoorten in kaart worden gebracht om de biodiversiteit in en rond het park beter te begrijpen.