Vicuña geboren in ARTIS-Park
- 1 oktober 2025
Begin deze week is in ARTIS een vicuña geboren. Het jong en de moeder maken het goed.
Vicuña’s staan al snel na de geboorte op hun poten, al gaat dat eerst nog wat wankel. Kort na zijn eerste stapjes dronk het jong bij de moeder, die beschermend toekeek. De vader hield de situatie nieuwsgierig in de gaten en mocht beetje bij beetje dichterbij komen.
De vicuña is een klein en elegant familielid van de lama. De draagtijd is bijzonder lang: ongeveer elf maanden. Vroeger werd er intensief gejaagd op vicuña’s vanwege hun uiterst fijne wol, die bekendstaat als de kostbaarste wol ter wereld. Sinds de dieren wettelijk beschermd zijn, is de wilde populatie gelukkig weer sterk gegroeid.
Het laatste nieuws
Jonge olifantenbul Vinh vertrekt uit ARTIS
29 september 2026 • ARTIS-Park
Van kleine olifant tot jonge bul: sinds zijn geboorte in mei 2020 groeide Vinh op in de olifantenkudde van ARTIS. Binnenkort vertrekt de jonge Aziatische olifantenbul naar een andere dierentuin, waar hij gaat leven in een mannengroep met andere olifantenbullen.
Wildlifedierenarts Martine van Zijll Langhout lanceert uitgebreide Engelstalige editie van Over leven in het Wild
23 september 2026 • ARTIS-Park
De Nederlandse wildlifedierenarts en ARTIS-dierenarts Martine van Zijll Langhout lanceert op donderdag 24 september in het ARTIS-Groote Museum in Amsterdam Lessons from the Wild, de uitgebreide Engelstalige editie van haar Nederlandse bestseller Over Leven in het Wild. Prinses Irene der Nederlanden, die zich al lange tijd inzet voor een diepere verbinding tussen mens en natuur, ontvangt het eerste exemplaar.
ARTIS en Rijksmuseum laten onzichtbaar leven op de Nachtwacht zien
10 september 2026 • ARTIS-Micropia
Wat leeft er op De Nachtwacht? ARTIS en het Rijksmuseum brengen samen het onzichtbare leven op De Nachtwacht in beeld. Vanaf 11 november is in ARTIS-Micropia de installatie De Nachtwacht Leeft te zien. Deze installatie rond een levensgrote reproductie van Rembrandts Nachtwacht laat zien welke micro-organismen er op het schilderij leven.