Nieuwe netgiraffe aangekomen in ARTIS

Nieuws ARTIS-Park
  • 16 juli 2025

Op woensdag 15 juli is er een nieuwe merrie netgiraffe gearriveerd in ARTIS, rechtstreeks uit Zoo Wrocław in Polen.

Ze maakt het goed!

Het transport is soepel verlopen en de introductie bij haar nieuwe omgeving ging goed. Ze maakt het uitstekend en begint al nieuwsgierig haar verblijf te verkennen.

Met haar komst draagt ze bij aan het soortbehoudprogramma. In soortbehoudprogramma’s zorgen dierentuinen samen voor genetisch gezonde populaties van bedreigde diersoorten, buiten hun natuurlijke leefgebied. 

Kun jij haar herkennen? Ze ziet er net wat roder uit dan de rest van de kudde.

Het laatste nieuws

Biodiversiteit in beeld: ARTIS onderzoekt wilde soorten met bioblitz

07 mei 2026 • ARTIS-Park

Samen met onderzoekers en studenten van de Universiteit van Amsterdam organiseerde ARTIS een bioblitz: een onderzoek waarbij in korte tijd zoveel mogelijk planten- en diersoorten in kaart worden gebracht om de biodiversiteit in en rond het park beter te begrijpen.

Ernstig bedreigde Visayawrattenzwijnen nu te zien in ARTIS

24 april 2026 • ARTIS-Park

Vanaf vandaag zijn in ARTIS vier vrouwelijke Visayawrattenzwijnen (Sus cebifrons) te zien. Met de komst van deze ernstig bedreigde diersoort verwelkomt ARTIS een bijzondere nieuwe soort in het park. De dieren hebben hun intrek genomen in een nieuw en ruim verblijf, waar ze volop de ruimte krijgen om hun natuurlijke gedrag te vertonen.

Duik in ARTIS: Een podcast over water met Tracy Metz

24 april 2026 • ARTIS

Zonder water geen leven, maar hoe goed begrijpen we eigenlijk wat water allemaal mogelijk maakt? In de nieuwe podcast Duik in ARTIS neemt journalist en podcastmaker Tracy Metz je mee op een verrassende en verdiepende reis door de wereld van water.