ARTIS-Aquarium geselecteerd voor Meesterrestauratie

Nieuws ARTIS-Park
  • 20 januari 2025

De restauratie van het ARTIS-Aquarium is door de Nationale Monumentenorganisatie (NMo) geselecteerd voor Meesterrestauratie 2025.

Gevel van het ARTIS-aquarium na restauratie

Behoud van iconische monumenten

De Meesterrestauratie wordt door de NMo jaarlijks toegekend aan restauratieprojecten die bijdragen aan het behoud van iconische monumenten. Op 23 januari verzamelen experts uit de monumentensector zich om het unieke project van alle kanten te bekijken.

Focus op verduurzaming

ARTIS-directeur Rembrandt Sutorius:  “We zijn trots op de waardering van de NMo, die het vakmanschap van onze collega's en partners benadrukt. Het behoud en specifiek de verduurzaming van de monumenten in dit bijzondere park, maakt het mogelijk om de geschiedenis van ARTIS te verbinden aan de ambitie om in 2030 klimaatpositief te zijn.”

Herstel van historisch waterfiltersysteem

Een belangrijk onderdeel van de restauratie is het vernieuwen van het 140 jaar oude Lloyds waterfiltersysteem. Dit systeem combineert historische principes met moderne technieken en voorziet duurzame aquaria van schoon water. Bezoekers krijgen straks meer inzicht in de waterkringloop door nieuwe zichtlijnen in het aquarium.

Het laatste nieuws

Mannenkoppel broedt ei uit in ARTIS

18 april 2025 • ARTIS-Park

Een stel mannelijke vale gieren dat sinds 2018 bij elkaar is heeft voor het eerst een ei uitgebroed in ARTIS.

Nieuw jeugdboek van ARTIS-dierverzorger Job van Tol: Gieren met de pinguïns

09 april 2025 • ARTIS-Park

In Gieren met de pinguïns geeft dierverzorger Job van Tol je een verrassend kijkje achter de schermen van de dierentuin.

6.000 kinderen krijgen schoolreis naar ARTIS

27 maart 2025 • ARTIS-Park

ARTIS, Uber, het Jeugdeducatiefonds en Oostenrijk maken natuureducatie toegankelijk voor scholen met veel leerlingen in armoede.