Internationaal onderzoek: bezoek aan dierentuin leidt tot meer kennis over natuurbehoud en duurzamer gedrag
- 6 juni 2024
Dat blijkt uit een wereldwijde studie van 50 onderzoeken in 38 dierentuinen, uitgevoerd door The University of Sheffield.
Mensen die regelmatig een dierentuin of aquarium bezoeken, hebben gemiddeld meer kennis over natuurbehoud. Ze voelen zich daar positiever over en maken meer duurzame keuzes in hun dagelijks leven.
Met meer dan 700 miljoen dierentuinbezoekers per jaar, heeft dit een enorme impact op een groenere en leefbare aarde. De studie laat ook zien hoe dierentuinen hiermee bijdragen aan wereldwijde conservatiedoelen.
ARTIS werkt zelf sinds 2023 samen met de Universiteit Utrecht aan onderzoek om met natuureducatie nog meer impact te maken. Want wat je kent en waar je van houdt, daar kom je voor in actie!
Het laatste nieuws
ARTIS pakt drukte aan rond het park
13 mei 2025 • ARTIS
ARTIS neemt maatregelen om verkeersdrukte op drukke dagen te beperken.
Kleinste en oudste rijksmonumenten krijgen nieuwe functie
30 april 2025 • ARTIS-Park
In ARTIS wordt niet alleen gezorgd voor microben, dieren en planten, maar ook voor erfgoed. Op het terrein vind je dan ook 26 rijksmonumenten. Twee daarvan zijn recent gerestaureerd en van een nieuwe functie voorzien. De Moeflonstal en het Duivenhuis bieden nu het onderkomen aan een wel heel bekende diersoort: de mens.