ARTIS-Groote Museum genomineerd voor de Vriendenloterij Museumprijs

Nieuws ARTIS-Groote Museum
  • 26 mei 2025

Uit een grote hoeveelheid inzendingen zijn zes musea gekozen die op de longlist staan voor dé publieksprijs van de museumsector.

Een multisensorisch museum

Cultuurfonds, de VriendenLoterij en de Museumvereniging erkennen met de nominatie dat ARTIS-Groote Museum bijdraagt aan het thema 'multisensorisch museum'. 

We leven in een wereld die grotendeels wordt bepaald door het visuele. De VriendenLoterij Museumprijs 2025 is op zoek naar het museum dat op de beste manier laat zien dat er ook andere manieren zijn om de materiële wereld om ons heen te beleven. Welk museum weet alle zintuigen te prikkelen? Welk museum laat het publiek niet alleen zien, maar ook voelen, ruiken, proeven en horen, en vergroot daarmee de toegankelijkheid voor groepen in de samenleving die niet vanzelfsprekend in een museum terecht kunnen? Welk museum is bij uitstek toegankelijk voor een publiek met een visuele, auditieve of lichamelijke beperking, of juist voor een snel overprikkeld publiek? Welk museum vergroot meerstemmigheid door minder bekende of niet eerder gehoorde stemmen in het museum aan het woord te laten?

Vriendenloterij Museumprijs

Ieder jaar wordt de VriendenLoterij Museumprijs - een initiatief van het Cultuurfonds en de VriendenLoterij, in samenwerking met de Museumvereniging - uitgereikt. Een vakjury stelt een thema vast waar musea zich op kunnen inschrijven. 

Stem op ARTIS-Groote Museum

De jury bezoekt de zes musea om tot een shortlist van drie te komen, daar kun je dit najaar op stemmen. ARTIS-Groote Museum hoopt het natuurlijk tot de top 3 te schoppen en met jouw steun de hoofdprijs binnen te halen.

Het laatste nieuws

Olafur Eliasson creëert een meeslepende beleving van de diepzee voor het nieuwe ARTIS-Aquarium

14 juli 2026 • ARTIS

Dit najaar presenteert ARTIS in het Aquarium een nieuwe installatie van de internationaal gerenommeerde kunstenaar Olafur Eliasson, die het werk speciaal voor ARTIS ontwikkelt. Voor de monumentale rotonde creëert Eliasson een multisensorisch kunstwerk dat bezoekers uitnodigt zich te verhouden tot de diepzee: een plek waar vrijwel niemand ooit geweest is.

Duik in ARTIS: campagne voor het nieuwe Aquarium

18 juni 2026 • ARTIS-Park

Ter gelegenheid van de heropening van het Aquarium lanceerde ARTIS samen met Natwerk de campagne ‘Duik in ARTIS’. Een van de grootste marketingcampagnes in de geschiedenis van ARTIS, waarmee de onderwaterwereld van het vernieuwde Aquarium zichtbaar werd in de stad.

Duizenden bezoekers duiken in het Aquarium

13 juni 2026 • ARTIS

Onder grote belangstelling openden burgemeester Femke Halsema en ARTIS-directeur Rembrandt Sutorius vandaag officieel het nieuwe ARTIS-Aquarium voor publiek.