lezing
  • 23 april
  • 20.00 - 21.30 uur
  • €16
  • ARTIS-Groote Museum

Theunis Piersma is hoogleraar trekvogelecologie en expert op het gebied van wadvogels. Tijdens deze Grote Denker avond vertelt hij over de beweging van wadvogels over de aarde.

Het waddengebied is één van de stukken natuur waar Nederland trots op mag zijn en is dan ook UNESCO-Werelderfgoed.

In dit gebied vind je allerlei soorten unieke vogels, wadvogels. Jaarlijks trekt het waddengebied zo’n 10 -12 miljoen wadvogels. Vaak zijn deze vogels speciaal aangepast op leven in dit gebied.

Toch trekken ook deze vogels de wereld rond, soms is het waddengebied slechts een tussenstop op hun reis. Waarom bewegen wadvogels zich naar andere plekken en blijven ze niet op het wad? En wat heeft dat met microben te maken?

Praktische informatie

waar
ARTIS-Groote Museum
wanneer
donderdag 23 april
hoe laat
20.00 - 21.30 uur
prijs
regulier €16, lid €8,50, student €11
voertaal
Nederland