Bezoek ARTIS via het water met de Cultuur Ferry
- 15 april 2024
Vanaf 25 april 2024 biedt de Cultuur Ferry een hop-on hop-off ervaring langs culturele hoogtepunten in Amsterdam.
Doel is om op een duurzame en slimme manier gebruik te maken van het Amsterdamse water en het cultureel erfgoed van de stad met elkaar te verbinden.
Duurzaam vervoer
De Cultuur Ferry is een samenwerking tussen culturele instellingen, waaronder Museum Rembrandthuis, NEMO Science Museum, het Scheepvaartmuseum en ARTIS. Met aanlegsteigers op korte afstand van de instellingen, kunnen bezoekers eenvoudig op- en afstappen. Bij ARTIS zijn er twee plekken waar je kunt op- en afstappen, namelijk: Entrepotdok en Plantage Muidergracht.
De vaart duurt in totaal 1 uur en 40 minuten en elke 35 minuten vertrekt een historische sloep vanaf Amsterdam Centraal Station. Museumgidsen aan boord vertellen het geschiedenisrijke verhaal van de stad en de instellingen langs de route. Bezoekers kunnen zelf de keuze maken wanneer zij op- en afstappen en welke musea zij bezoeken. De Cultuur Ferry is geschikt voor alle leeftijden.
Praktische informatie en tickets
De Cultuur Ferry vaart in juli en augustus varen, op zaterdag en zondag tussen 10-15 of 11-16 uur. Tickets kosten €28,- per volwassene, inclusief de museumgids aan boord. Met een kaartje kunnen bezoekers gedurende 24 uur onbeperkt op- en afstappen. Om op de hoogte te blijven van de locatie van de boot, kunnen bezoekers de Cultuur Ferry app downloaden. Kinderen tot en met 4 jaar mogen gratis mee en oudere kinderen tegen een gereduceerd tarief. Mensen meteen VriendenLoterij VIP kaart krijgen korting en mensen met een Amsterdam City Card kunnen gratis opstappen. Tickets voor de vaart zijn verkrijgbaar vanaf eind april via de website van Cultuur Ferry.
Cultuur Ferry is gevestigd in het NACO-huisje in Amsterdam en is een initiatief van 23 musea in Amsterdam en De Plantage, mogelijk gemaakt door deelnemers van de VriendenLoterij.
Het laatste nieuws
Duik in ARTIS: campagne voor het nieuwe Aquarium
18 juni 2026 • ARTIS-Park
Ter gelegenheid van de heropening van het Aquarium lanceerde ARTIS samen met Natwerk de campagne ‘Duik in ARTIS’. Een van de grootste marketingcampagnes in de geschiedenis van ARTIS, waarmee de onderwaterwereld van het vernieuwde Aquarium zichtbaar werd in de stad.
Duizenden bezoekers duiken in het Aquarium
13 juni 2026 • ARTIS
Onder grote belangstelling openden burgemeester Femke Halsema en ARTIS-directeur Rembrandt Sutorius vandaag officieel het nieuwe ARTIS-Aquarium voor publiek.
Het nieuwe ARTIS-Aquarium opent op zaterdag 13 juni
08 juni 2026 • ARTIS
Na een ingrijpende restauratie van vijf jaar opent het nieuwe ARTIS-Aquarium op zaterdag 13 juni 2026 feestelijk haar deuren voor het publiek. Hier staan bezoekers weer oog in oog met het kleurrijke onderwaterleven en ontdekken zij het belang van water voor alles wat leeft.