geboortegolf

pasgeboren Mandril krijgt pas later kleur

Mandrils leven in een harem en staan bekend om hun gekleurde kop en kont. De mannetjes die aan het hoofd staan van een harem zijn het meest kleurrijk.

Pas als dit alfamannetje oud wordt en het leiderschap verliest, zal een ander mannetje uit de groep felle kleuren krijgen. Een haremhouder heeft een blauwe, paarse en rode tekening op de kop. Ook is de kin feloranje. De kont is blauw of lichtpaars. Zelfs de teelballen van de mannetjes zijn lichtblauw. Vrouwtjes zijn altijd minder gekleurd en twee keer zo klein dan de mannetjes. Vrouwen stijgen in aanzien als zij jongen krijgen. Hoe meer jongen, hoe groter de status binnen de groep. 

kwetsbare diersoort

Mandrils (Mandrillus sphinx) komen voor in de tropische regenwouden van Zuid-Kameroen, Gabon en Kongo-Brazzaville. Het is een kwetsbare diersoort, waarvan ieder jaar de populatie afneemt. Artis is daarom bijzonder blij met de geboorte van dit jong, dat nog een organisatie zoekt om hem of haar tete adopteren

bekijk alle verhalen uit Artis

geboortegolf

CBF keur voor goede doelen

Natura Artis Magistra bedankt: Bank Giro Loterij

ANWB fonds Gemeente Amsterdam Bouwstenen Dierenbescherming Stadsdeel centrum Janivo Canon Compass Group Provincie Noord-Holland Prins Bernard Cultuurfonds Vrumona Zabawas Stimuleringsfonds voor de Architectuur Rijksoverheid kansen voor West Europese Unie