geboortegolf

Madagaskar daggekko’s uit het ei gekropen

In het Reptielenhuis zijn twee madagaskar daggekko’s geboren. De jongen zijn ongeveer 3 à 4 cm wanneer zij uit het ei kruipen. Zij zijn meteen al groengekleurd met rode stippen.

De Madagaskar daggekko (Phelsuma madagascariensis) is een van de grootste gekko's ter wereld. Hij kan tussen 25 en 30 cm lang worden. Het oosten van Madagaskar is zijn oorspronkelijke leefgebied. Hier leeft hij in het regenwoud op boomstammen.  

KLEVEN

De Madagaskar daggekko heeft lamellen onder de poten. Door middel van deze lamellen hechten ze zich aan het oppervlak waarop ze lopen. Zo kan hij tegen muren, en zelfs gladde oppervlakken als glas op lopen.

geboortegolf in de stad

Bekijk alle pasgeboren dieren

bekijk alle verhalen uit Artis

geboortegolf

CBF keur voor goede doelen

Natura Artis Magistra bedankt: Bank Giro Loterij

ANWB fonds Gemeente Amsterdam Bouwstenen Dierenbescherming Stadsdeel centrum Janivo Canon Compass Group Provincie Noord-Holland Prins Bernard Cultuurfonds Vrumona Zabawas Stimuleringsfonds voor de Architectuur Rijksoverheid kansen voor West Europese Unie