3 korsthagedissen uit ei gekropen
In het Reptielenhuis zijn 3 korsthagedissen uit het ei gekropen. De eieren zijn 5 maanden geleden gelegd. Artis is de enige dierentuin in Europa met zelfgekweekte jonge korsthagedissen. De jonge korsthagedissen zijn te zien op de kraamafdeling in het Reptielenhuis.
De naam dankt de korsthagedis aan de bobbels op de huid die lijken op korsten. Deze bobbels zijn versterkte beenplaatjes (osteodermen) die de huid tot een sterk pantser maken. Hiermee beschermt de korsthagedis zich tegen roofdieren en vogels die op de korsthagedis jagen. Naast de kenmerkende beenplaatjes heeft de huid een patroon van zwart met gele vlekken dat dient als schutkleur.
giftig
De korsthagedis (Heloderma horridum exasperatum) leeft in bossen, halfwoestijnen en graslanden in het westen van Mexico. Het is een van de weinige giftige hagedissensoorten ter wereld. De korsthagedis verspreidt zijn gif via het kauwen. Het gif is niet alleen om prooi te doden, maar ook om de prooi voor te bereiden voor de vertering.
reserves in de staart
De korsthagedis voedt zich met eieren, vogels, reptielen, kikkers en kleine zoogdieren. Om tijden van voedselschaarste door te komen wordt er vet opgeslagen in de staart. De kortshagedis wordt pas actief rond de schemering. Overdag is hij vooral in zijn hol te vinden. Bekijk de korsthagedissen in het Reptielenhuis in hun hol.
delicious
hyves
facebook
twitter














facebook