blogs van de verzorgers

Mumba ontdekt de wereld om haar heen

12 augustus - Mumba is gelijk na haar geboorte al een heel bijdehand olifantje. Waar andere kalfjes na hun geboorte even moeten zoeken om te drinken, had Mumba dit binnen een mum van tijd door.

Dit gedrag zien we dagelijks doorgaan. Sinds een week of 3 is ze begonnen met het proeven van het groente en fruit. Na een paar dagen begon ze dit ook al daadwerkelijk te eten. De ene keer wel wat meer dan de andere, maar goed het eerste vaste voedsel ging naar binnen. De laatste week is ook haar mest aan het veranderen. Wat we zien is dat er hooi in de mest zit, wat inhoud dat ze hier ook steeds meer van gaat eten. De meeste olifantenkalfjes beginnen pas met een maand of 3/4 vast voedsel te eten. 

Wat verder erg leuk is om te zien, is dat ze ook buiten van alles aan het proberen is. Van de week stond ze ineens met twee voor voeten op de zwarte speelballen en deed ze haar moeder, zus en tante na, met schors van de boomstammen proberen te halen. Ook zijn de duiven hun leven niet zeker als deze kleine bulldozer op ze af rent. In het begin vond ze de duiven nog wat spannend, nu rent ze er met volle vaart naar toe. 

Elke week zien we haar weer nieuwe dingen doen en ondernemen, wat het werken met haar elke dag weer opnieuw leuk maakt. 

naar het overzicht

Mumba geboren

Lees alle verhalen rond de dracht van Thong Tai en de geboorte van Mumba op Artis.nl/olifantje

de Aziatische olifant is geadopteerd door Dekamarkt, Delta Lloyd, Afval Energie Bedrijf Amsterdam, Fatboy

ook een dier adopteren?

related_story.thumbnail_medium.caption

Yindee's verjaardag en Mumba wegen

blog van de verzorgers:

Lees dit verhaal

bekijk alle verhalen uit Artis

blogs van de verzorgers

CBF keur voor goede doelen

Natura Artis Magistra bedankt: Bank Giro Loterij

ANWB fonds Gemeente Amsterdam Bouwstenen Dierenbescherming Stadsdeel centrum Janivo Canon Compass Group Provincie Noord-Holland Prins Bernard Cultuurfonds Vrumona Zabawas Stimuleringsfonds voor de Architectuur Rijksoverheid kansen voor West Europese Unie