tweede kuifmakaak geboren
Zwarte kuifmakaken leven net als gorilla’s en mandrils in een harem, waarin 1 mannetje de leider is. Deze alfaman is groter dan de rest van de groep en beslist wat de groep doet en wanneer. Pas wanneer hij oud wordt of verdwijnt, groeit een ander mannetje uit tot de haremleider.
De zwarte kuifmakaak (Macaca nigra) komt van oorsprong slechts op een klein gedeelte van het eiland Sulawesi in Indonesië voor. Naast de zwarte kuifmakaak komen er nog zes andere soorten makaken voor op dit eiland. Al deze soorten hebben dezelfde voorouder. De 7 verschillende soorten zijn zo’n miljoen jaar geleden ontstaan. Sulawesi stond toen gedeeltelijk onder water, waardoor het een eilandengroep was. Doordat verschillende groepen makaken elkaar niet meer konden bereiken, ontwikkelden zij zich elk tot een aparte soort.
europees fokprogramma
Door toedoen van onder andere mensen is de zwarte kuifmakaak een bedreigde diersoort. De populatie in dierentuinen wordt bewaakt door een Europees fokprogramma. Ook de groep in Artis maakt onderdeel uit van dit programma. Artis houdt al zwarte kuifmakaken sinds de jaren 70.
delicious
hyves
facebook
twitter















facebook